Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

השאירו פרטים עכשיו! אנחנו כבר נדאג לכל השאר

  אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

  שיחה מהירה השאירו מספר אנחנו נחייג

  פרק 1: מהו קידום אתרים אורגני?

  לתחום קידום האתרים האורגני ניתנים פירושים רבים, חלקם נכונים וחלקם נכונים חלקית, אם נשמור על פשטות אז קידום אתרים אורגני הוא למעשה תהליך שבו אנו מבצעים שיפורים שונים באתר ומחוצה לו, על מנת להרוויח חשיפה גדולה יותר ממנועי החיפוש. חשיפה גדולה יותר מתוצאות החיפוש תוביל בסופו של דבר לכמות מבקרים גדולה יותר שיגיעו לאתר שלנו מחיפושים רלוונטיים. גם איכות התנועה הנה חשובה ולא רק כמות התנועה אולם נפרט על כך בהמשך.

  בכדי להבין מהו קידום אתרים אורגני וכיצד עובדים מנועי החיפוש יהיה עלינו לקחת צעד אחורה ולהבין את המטרה והמהות של מנועי החיפוש (ובראשם גוגל), מכיוון ש-95% מהגולשים בישראל מחפשים במנוע החיפוש של גוגל ולא במנועי חיפוש אחרים, ייתכן ונזכיר מפעם לפעם את גוגל כמילה נרדפת או המייצגת העיקרית של מנועי החיפוש. אם כן, ניקח לדוגמה את מנוע החיפוש של גוגל וננסה להבין כיצד הוא עובד. עיקר מהותו של מנוע החיפוש הוא למצוא ולעבד תוכן באינטרנט ולהעביר במהירות את התוכן הרלוונטי והאיכותי ביותר לגולש בהתבסס על משפטי המפתח אותן חיפש.

  תחילה נדבר על רלוונטיות. אם לדוגמה תחפשו "מלונות בתל אביב", מנועי החיפוש יסרקו ויציגו את העמודים שהם מאמינים שהם הרלוונטיים ביותר לביטוי אותו חיפשנו, כלומר ל"מלונות בתל אביב". התוצאות יתבססו לרוב על ידי פרמטרים שונים ממנו בנוי האלגוריתם של אותו מנוע חיפוש. מדובר במאות פרמטרים שונים שרק חלק מהם ידועים באופן רשמי לציבור, אחרים נלמדים מדי יום על ידי מומחים בתחום. אותם פרמטרים יכולים להתקשר למבנה התוכן באתר שלכם, לרלוונטיות שלו, לחוויית הגלישה באתר ואפילו לקישורים שהאתר מקבל ממקורות אחרים באינטרנט (אתרים שונים, רשתות חברתיות ועוד).

  מלבד רלוונטיות התוכן באתר לביטויי החיפוש ישנה חשיבות גדולה גם לסמכות האתר, כלומר למוניטין שלו. נצייר לעצמנו בראש תמונה של סולם, שבו כל אתר מדורג על מדרגה אחרת של הסולם בהתאם לכמות הנקודות שלו. ככל שמדד הנקודות החיוביות שלך גבוה יותר – כך תדורג גבוה יותר בסולם (כלומר בתוצאות החיפוש). אותן "נקודות דירוג" נצברות על ידי מנועי החיפוש בהתאם למצב קיים של אתר. כלומר שאתר גם יכול לאבד נקודות או להיקנס לצורך העניין אם זה אינו פועל כראוי ובהתאם לחוקים של אותו מנוע חיפוש, או לאבד דירוג אם אתר אחר צבר יותר נקודות ממנו. דרך נפלאה להשיג נקודות דירוג היא למשל כאשר אתר אחר מקשר לאתר שלך. זה כמו לומר לאתר "היי, התוכן שלך מצוין אז אני אשמח להמליץ עליך באתר שלי". מנוע החיפוש רואה בהמלצות אלה כדבר חיובי שכן אם כל כך הרבה אתרים ממליצים על האתר אז הוא ככל הנראה באמת אתר בעל תוכן איכותי ורלוונטי עבור הגולשים שלנו וכדאי לנו להציג אותו במעלה התוצאות. שים לב – בעבר מקדמים רבים ניצלו לרעה פרמטר זה ולכן נכון להיום כמות הקישורים אינה חשובה כמו איכות הקישורים.

  לסיכום, הכרה בחשיבות של תוכן רלוונטי לצד אתר סמכותי היא הדבר הראשון שעלינו לדעת ולהבין שכן ככל שנפנים את זה מהר יותר, כך נדע לקשר את יתר הדברים שנלמד ונתנסה בהם בתחום לכדי נוסחה הגיונית שתסייע לנו בקידום האתר שלנו.

  תן לנו לעשות את העבודה עבורך

  קידום אתרים מקצועי זה לאוס מדיה ואינטראקטיב

  הרשמו עכשיו ונציג מטעמנו ייצור עמכם קשר טלפוני

   סיקור עמוד תוצאות בגוגל

   לפני שנתקדם לשלב שבו אנו מקדמים את האתר במנועי החיפוש ומעלים את החשיפה לגולשים חדשים, חשוב שנבין תחילה כיצד נראה עמוד החיפוש והתוצאות המצויות בו. ישנם סוגים שונים של מנועי חיפוש ברשת אולם לרובם יהיו מאפיינים די דומים בהצגת תוצאות החיפוש. בעמוד התוצאות תמצא לרוב תוצאות ממומנות (כלומר פרסומות) ותוצאות אורגניות (טבעיות). לרוב התוצאות הממומנות יהיו בראש/צד/תחתית העמוד ולבו של העמוד יציג 10 תוצאות אורגניות.  לצד המודעה הממומנת ניתן יהיה לראות את המילה "מודעה" או "פרסומת" בצהוב/ירוק בדרך כלל. התוצאות האורגניות יציגו בדרך כלל כותרת, תיאור וקישור URL לאתר/עמוד אליו תגיעו בלחיצה על התוצאה הרצויה.

   דוגמה לאתר המופיע בעמוד תוצאות החיפוש:

    עמוד תוצאות בגוגל

   לאורך השנים הפכו מנועי החיפוש לחכמים יותר, זאת בהתאם להתפתחות התוכן וסוגיו השונים. בעבר הוצגו רק עמודי תוכן טקסטואלי אולם לאורך השנים נוספו סוגי תוכן שונים שמנועי החיפוש השתכללו ומציגים גם אותם אם חושבים שמדובר בתוצאות רלוונטיות לגולש: תמונות, סרטונים, אטרקציות, מוצרים, מפות, אירועים, עמודים עסקיים ועוד.

   הדבר החשוב ביותר שצריך להבין הוא שישנן אופציות רבות לכך שהתוכן שלך יקבל חשיפה במנועי החיפוש וככל שתלמד ותבין כיצד מושפע המנוע בהצגת תוצאות חיפוש אלו כך תוכל לשפר את דירוג האתר והתוכן שלך ולקבל חשיפה גדולה יותר.

   מהו קידום אתרים אורגני ואיך הוא יכול להשפיע על העסק שלך?

   יותר ויותר עסקים כיום מבינים את החשיבות של אתר אינטרנט לעסק וקבלת חשיפה ממנועי החיפוש ובראשם גוגל. למעשה, אם לפני כעשר שנים היית מציע לבעל עסק לבנות אתר ולקדם אותו כדי להביא יותר חשיפה למוצריו ושירותיו וכן לקוחות חדשים – בחצי מהמקרים היית נענה בשלילה. כיום אותם בעלי עסקים פונים לבד לחברות פרסום שייבנו להם אתרים ויקדמו אותם בגוגל.

   אם אתה בעל עסק ואתה קורא את ספר קידום אתרים זה, אתה כבר וודאי מבין את החשיבות של קבלת חשיפה נוספת לעסק שלך באמצעות מנועי החיפוש. כיום, אנשים יכולים למצוא במהירות כל מידע שהם מחפשים באמצעות מנועי החיפוש והחיבור לאינטרנט ועם לימוד של הכלים הנכונים ואופן העבודה הנדרש, גם אתה תוכל להתחיל לקדם את האתר שלך בגוגל. נכון, קידום אתרים דורש השקעה של זמן, כסף ומאמץ אך הפירות שניתן להשיג באמצעות הקידום האורגני יוכלו להחזיר לך את ההשקעה בצורה הטובה ביותר מבין רוב שיטות הפרסום הקיימות כיום אם לא כולן. עם התקדמות הטכנולוגיה כבר לא מדובר רק במחשבים רגילים המחוברים לאינטרנט. באמצעות טאבלטים וסמארטפונים – אנשים יכולים לגלוש ולבצע חיפושים מכל מקום בעולם!

   אנשים מחפשים כל דבר כיום במנועי החיפוש, החל ממוצרים שהם מעוניינים לרכוש, דרך מקומות שכדאי לאכול בהם, תכנון וקביעת מסלולי טיול, קריאת חדשות ועוד. אם מישהו מחפש "היכן לקנות מחשב חדש?" או "תוספי תזונה לספורטאים" הרי שנדע מה הוא באמת מחפש ונוכל לספק לו את המענה המבוקש. הכוונה היא לידע מקדים שתצבור על ביטויי מפתח בתחום העסק שלך. באמצעות ידע זה תוכל לתכנן את התוכן אותו תציג באתר שלך, שיתאים לחיפושים של הגולשים וייתן להם מענה. עבודת קידום טובה יכולה להזרים אליך לאתר תנועה ממוקדמת ואיכותית של גולשים שיתעניינו במוצר/בשירות שלך. אחד היתרונות היותר גדולים של קידום אתרים אורגני הוא היכולת שלך לנתח, למדוד ולשפר נתונים. ניתן להתקין בקלות קוד של גוגל אנליטיקס באתר.

   הכנת תיאום ציפיות לקידום האתר שלך

   קידום אתרים אורגני הוא תהליך מתמשך לטווח הארוך שדורש הרבה מאוד עבודה וסבלנות. בהמשך הספר תוכל ללמוד כיצד לקדם את האתר שלך, תקבל מידע רב ובעל ערך על התחום ותכיר כלים שונים שיסייעו לך בתהליך, אולם לפני שאנו רצים ללימוד החומר – חשוב לתאם ציפיות. אם אתה מקדם את האתר שלך, תאם ציפיות עם עצמך בנוגע לתהליך, לעבודה ולמשאבים הנדרשים. אם אתה הולך לקדם אתרים של לקוחות שלך – תאם ציפיות מולם טרם תחילת העבודה כדי למנוע אי נעימות בהמשך.

   אז בכל זאת מה המענה לשאלה מהו קידום אתרים אורגני? הקידום האורגני היא טכניקת הפרסום המתגמלת ביותר כיום לטווח הארוך והתוצאות שלה עשויות להרים עסקים קטנים לעסקים בינוניים, עסקים בינוניים להפוך להיות עסקים גדולים ולהיות ההבדל בין עסק מרוויח לעסק כושל. בין בעל עסק שחי חיים רווחיים וטובים, לבין בעל עסק שכל בוקר קם כדי לרדוף אחרי המינוס. חשוב להבין כי קידום אתרים הוא תהליך ארוך ומתמשך והעבודה בו אף פעם לא נגמרת. כדי להצליח ליהנות מהפירות צריך להתמיד לאורך זמן, להשקיע את המאמצים, הזמן והמשאבים הנדרשים, או לשלם למישהו מקצועי ומנוסה שיעשה זאת עבורך. דבר חשוב נוסף שאתה צריך להבין הוא שאין לך שליטה על מנועי החיפוש וככל שתקבל את זה מוקדם יותר כך ייטב.

   מנועי החיפוש כל הזמן יעבדו ויתפתחו כדי לשפר את תוצאות החיפוש שלהם לרלוונטיים, סמכותיים ואיכותיים יותר עבור הגולשים ולכן התהליך דורש לא רק עבודה מתמדת אלא גם למידה. התהליך יכלול מחקר מילות מפתח, הזנת האתר בתוכן חדש ורלוונטי, בניית מערך קישורים, טיפול בתקלות טכניות באתרכם ועוד. בתהליך זה של קידום תאלץ לזכור שיש אנשים מאחורי המסך ומאחורי החיפושים ולאותם אנשים יש צרכים. תגלה את הצרכים ותוכל לספק להם מענה. תעשה זאת בצורה ידידותית המתאימה למנועי החיפוש ואלה יתגמלו אותך בתנועה איכותית שתאפשר לך ליהנות מפירות העבודה הקשה.

   אהבתם? שתפו על מנת שכולם ידעו!

   פרק 2: מילות מפתח – הליבה של הקידום האורגני

   מילות מפתח בגוגל - הליבה של הקידום האורגני לפני שתוכל להתאים את האתר שלך למנועי החיפוש ולקדם תוכן מסוים, יהיה עליך לבצע חקר מילות מפתח בגוגל ולהחליט אילו מילות מפתח אתה מעוניין...
   מעבר לפרק הבא

   לקרוא זה לא מספיק, קידום צריך גם לעשות!

   מעוניין בשירותי קידום אתרים מקצועיים?

   השאירו פרטים וקבלו שירות קידום אתרים מקצועי