Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

השאירו פרטים עכשיו! אנחנו כבר נדאג לכל השאר

  אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

  שיחה מהירה השאירו מספר אנחנו נחייג

  אנחנו כאן בשביל לספק את השירות לעסק שלך!

  מהרו להירשם כבר עכשיו ואנחנו נדאג לחזור בהקדם האפשרי!

   לקוחות שלנו? כבר הצטרפתם למועדון?

   רק חברי המועדון שלנו נהנים מהטבות ומבצעים!
    כן, אני לקוח שלכםעדיין לא לקוח שלכם

    מנועי חיפוש

    מנועי חיפוש באינטרנט – אילו מנועי חיפוש קיימים חוץ מגוגל?

    אין אדם כמעט שלא יודע מה זה מנועי חיפוש באינטרנט ולא עושה בהם שימוש. מנועי החיפוש הם הדרך המהירה והטובה ביותר שלנו לחפש מידע שאנו צריכים באמצעות האינטרנט. בין אם מדובר במידע בנושא מסוים, שירות או איש מקצוע שאנו מחפשים בדחיפות, מוצר שאנו מתעניינים לגביו או אפילו מדריך עשה זאת בעצמך לתיקון דברים בבית – המקום אליו אנו מגיעים תחילה יהיה מנוע החיפוש ולרוב גם יהיה מדובר בגוגל. כדאי לדעת שמלבד גוגל יש עוד הרבה מנועי חיפוש אטרקטיביים וטובים, במיוחד לקהלים מסוימים, במדינות מסוימות או לנישות שונות. יש אפילו מנועי חיפוש ישראלים. בכתבה זו ננסה לסקור כמה שיותר מנועי חיפוש שאולי ימצאו חן בעיניכם וישמשו אתכם מפעם לפעם. לכל הפחות יהיה טוב עבורכם להשקיע מספר דקות של קריאה כדי להרחיב את הידע בנושא אולי לצרכי שימוש עתידי.

    מנועי חיפוש חוץ מגוגל:

    מעל 90% מהגולשים באינטרנט עושים שימוש בגוגל לחיפוש מידע. אין ספק שמדובר במנוע החיפוש הגדול ביותר, המקיף ביותר וגם המתקדם ביותר מבחינת טכנולוגית, תחכום ותצוגת מידע איכותי ורלוונטי לגולשים. כשמדברים על מנועי החיפוש אין ספק כי גוגל היא מילת נרדפת. כאשר מדובר על קידום אורגני או קידום במנועי חיפוש לרוב מתקדמים לקידום בגוגל – מכיוון שאם מקדמים אתר בגוגל הוא לרוב גם יקודם באופן אוטומטי בתוצאות של מרבית מנועי החיפוש האחרים. על אף האהבה והאמונים לגוגל חשוב לנו להכיר לכם מנועי חיפוש נוספים גם כדי שתרחיבו את הידע שלכם בסביבה הדיגיטלית לצרכים העסקיים שלכם וגם אולי תמצאו שימוש ספציפי יותר במנוע חיפוש אחר שישרת אתכם טוב יותר. חשוב להבהיר כי מידת הפופולריות משתנה מעט בין אזור אחד לאחר בעולם, אם כי עדיין ברוב המקומות בעולם גוגל תופסת נפח של בין 80% ל90% מסך המשתמשים במנועי החיפוש באינטרנט.

    מנועי חיפוש נפוצים:

    גוגל – חברת גוגל נוסדה בשנת 1998 בארה"ב ונחשבת כיום למנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם כיום עם למעלה מ90% ממוצע גולשים העושים שימוש בגוגל. בארה"ב גוגל מחזיקה ב85% מנתח שוק החיפושים, באירופה כ-94% ובישראל מעל 96% מסך החיפושים מבוצעים באמצעות גוגל. אין ספק כי מדובר במנוע החיפוש הגדול והמקיף ביותר ורבים מעדיפים לבצע בו את החיפושים שלהם וגם מקבלים מענה הולם לחיפושיהם.

    בינג – גם מייקרוסופט נמצאת חזק בתמונת מנועי החיפוש והיא היוצרת והמפעילה של מנוע החיפוש בינג. מנוע חיפוש זה הוקם בשנת 2009 ונחשב למנוע החיפוש השני בגודלו אם כי הוא עדיין רחוק מאוד מגוגל. בארה"ב כ-8% מהגולשים עושים שימוש בבינג, ברחבי אירופה כ2-3 אחוזים מהגולשים עושים שימוש בו.

    יאהומנוע החיפוש של יאהו הוא אחד השירותים של פורטל YAHOO של חברה אמריקאית בשם זה שנוסדה בשנת 1995 בארה"ב. הפורטל של יאהו מכניס למעלה מ500 מיליון כניסות ביום ונחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בעולם כיום. לאורך שנים היה מנוע החיפוש השני לגוגל אם כי כיום מדובר במנוע ה3 בגודלו. בארה"ב כמעט 8% מהגולשים עושים בו שימוש ובאירופה רק 2% לערך עושים בו שימוש.

    A9.COM – מנוע החיפוש הפופולרי של אמזון הוא איי שם בתחילת שנות ה-2000 ומבוסס על טכנולוגיה הדומה לעקרונות הכלליים של גוגל אך בבעלותה המלאה של חברת אמזון. המנוע יציג תוצאות חיפוש רלוונטיות מכל רחבי הרשת, לצד טור נוסף של הצעה מסחרית ללקוח הרלוונטית לביטוי המחופש שלו. כמו כן יוצג גם טור שלישי המציג את ההיסטורית החיפוש של אותו משתמש בהקשר של החיפוש הנוכחי.

    מנועי חיפוש בעולם:

    יאנדקס – חברת יאנדקס נחשבת לאחת החברות הרווחיות והגדולות ברוסיה ואחד המוצרים הפופולריים והרווחיים ביותר שלה הוא מנוע החיפוש שלה. מנוע החיפוש של יאנדקס נחשב למנוע הגדול והפופולרי ביותר ברוסיה ובשוק הרוסי בכלל ברחבי העולם ובכלל ידוע כמנוע החיפוש הרביעי בגודלו בעולם רק אחרי גוגל, בינג ויאהו.

    באיידו – באסיה ובעיקר בסין שולט מנוע חיפוש אחד והוא באיידו. מנוע החיפוש הזה הוא לא אלטרנטיבה לגוגל כאשר מדובר בסין וביבשת אסיה בכלל אלא הוא "הגוגל" שלהם. למעלה מ70% מהגולשים משתמשים במנוע החיפוש של באיידו ואילו מנועי החיפוש האחרים גורפים את האחוזים הנוספים ומתחלקים ביתר הגולשים. מנוע חיפוש זה הנו בשפה הסינית ולכן אם אתם לא מתכוונים ללמוד סינית ו/או להיכנס לשוק הסיני ברמה העסקית אין לכם מה לעשות בו אך טוב לדעת שהוא קיים.

    מנועי חיפוש ישראלים:

    נטקס – נטקס הוא סוג של פורטל ישראל גדול השואף להיות דף הבית של כל מחשב בישראל ומכיל קיצורי דרך לקישורים לפי תחומים וקטגוריות שונות, כמובן לאתרים המובילים שבהם. כמו כן הפורטל מכיל מנוע חיפוש המבוסס על תוצאות גוגל.

    סוגי מנועי חיפוש:

    כדאי לדעת שיש סוגי מנועי חיפוש נוספים שלא כוללים מבוססים רק על רלוונטיות של ביטוי מפתח או מידת הפופולריות של האתר. הנה כמה סוגים של מנועי חיפוש מיוחדים יותר:

    טכנוראטי – מנוע החיפוש Technorati הוא מנוע חיפוש המציג מגוון רחב של תוכן איכותי מבלוגים מכל רחבי העולם. לעתים רבות יש הצורך לחפש תוכן עדכני, רלוונטי ולעתים רבות הוא גם לא תמיד יהיה מדורג גבוה בגוגל מסיבות של סמכות העמוד או האתר או כי הבלוגר אינו משקיע בקידום האורגני של האתר וכו'. עדיין אין זה אומר שהתוכן לא יהיה איכותי ורלוונטי למה שאנו מחפשים ולכן שימוש בטכנוראטי יכול לספק לכם פתרון בהקשר הזה. תוכלו לבצע חיפושים עבור תכנים חמים באותו היום, התכנים הפופולריים ביותר באופן כללי או לפי תקופת זמן, רשימה של בלוגים פופולריים ביותר, חיפוש אחר מוסיקה, סרטים, משחקים ונושאים נוספים שבהם בלוגרים כותבים ומסקרים וניתן אפילו לחפש תכנים לפי תאריך העלאה שלהם כדי ליהנות רק מתכנים רלוונטיים.

    רוליו – מנוע החיפוש ROLLYO מאפשר לכם לבצע חיפושים שונים באתרים המועדפים עליכם. לדוגמה תוכלו לסמן רק אתרים הקשורים למוסיקה וסרטים ולבצע חיפוש של מידע או תוכן מסוים, פוסטים חדשים וכו' רק באותם תחומים.

    ASK.com – מנוע חיפוש נחמד ביותר כחלק מאתר מלא בתוכן עשיר. התוצאות מבוססות לפי מידת הפופולריות של איש המקצוע/המפרסם שפרסם את התוכן. תצוגה יפה מאוד של תקצירי התוצאות במנוע החיפוש ובכלל נחשב למנוע חיפוש נחמד במיוחד במקרים מסוימים.

    פיינד סאונדס – מנוע חיפוש מיוחד זה נקרא FindSounds ואם אתם מחפשים קבצי סאונד של משהו זה יהיה מנוע החיפוש שאתם רוצים להשתמש בו. תוכלו למצוא קבצי סאונד כמעט של כל דבר, החל מבעלי חיים, תאונת רכב, גלי הים, רעשי בנייה ועוד.

    QWANT – מנוע חיפוש נחמד נוסף שתוכלו אולי לעשות בו שימוש יהיה קוונט. מציג תוצאות חיפוש ואינו אוסף מידע על המשתמש כמו גוגל ומנועי החיפוש הגדולים. תצוגה אסתטית ונחמדה במקום, מהירות הפעלה גבוהה ואפילו בעלת פיצ'ר נחמד לחיפוש מוסיקה בלבד.

    DUCKDUCKGO – מנוע חיפוש פופולרי ואלטרנטיבי עם מערכת הפעלה מהירה במיוחד ותצוגת תוצאות נקייה ונוחה. ההיצע של התוצאות הוא רב ולא נופל גם מהמתחרים הגדולים ביותר והתוצאות רלוונטיות ולא רעות בכלל. אחד היתרונות החשובים של דקדקגו היא שהוא שם דגש על פרטיות ואינו אוסף מידע על המשתמשים בו.

    אהבתם? שתפו על מנת שכולם ידעו!

    קידום זה לאוס

    אנחנו כאן בשביל לספק את השירות לעסק שלך!

    מהרו להירשם כבר עכשיו ואנחנו נדאג לחזור בהקדם האפשרי!

     עוד בנושא שיכול לעניין אותך