אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

השאירו פרטים עכשיו! אנחנו כבר נדאג לכל השאר

  אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

  שיחה מהירה השאירו מספר אנחנו נחייג

  לדעת כל מושג מילון המונחים של לאוס

  גיבוי – Backup

  גיבוי Backup הגיבוי הוא יצירת עותקים למידע ונתונים ארגוניים חשובים, כך שבמקרה של תקלה ניתן יהיה לשחזר את המידע. נתוני הגיבוי כוללים לא אחת נושאים רגישים החיוניים מאוד לתפקודו של הארגון. גיבוי המידע מתבצע על פי רוב משתי סיבות עיקריות – הסיבה הראשונה היא הצורך להתאושש מפני אסון (אסון טבע אשר פוגע במערכות הארגון או תקיפות האקרים). הסיבה השנייה היא ביצוע גיבוי למקרה שיהיה צורך לגבות אותו בעקבות מחיקת נתונים חשובים.

  קיימים סוגים רבים ושונים של גיבויים:

  • גיבוי מלא – גיבוי זה מגבה את כל המידע הארגוני משחר ההיסטוריה. אמנם מדובר בגיבוי איכותי, אך רבים מגלים שהוא מסורבל וארוך, בייחוד אם מדובר בארגון גדול המחזיק ברשותו מידע רב.
  • גיבוי אינקרימינטלי – גיבוי של הקבצים שעברו שינויים מאז שבוצע הגיבוי האחרון. כך שכל גיבוי נבנה על קודמו.
  • גיבוי דיפרנציאלי – במסגרת גיבוי זה מגבים את כל הנתונים שהשתנו מאז הגיבוי המלא האחרון. כך, לאחר שבוצע גיבוי מלא ביום א', יבוצע גיבוי דיפרנציאלי נוסף ביום ב'. הגיבוי ביום ג' יכלול את הגיבוי המלא שבוצע ביום א' כמו גם את השינויים שבוצעו בין יום א' ליום ב'.
  • גיבוי Sync – גיבוי מלא של מידע מסונכרן.
  • גיבוי בענן – גיבוי מידע באמצעות שימוש בשירותי ענן חיצוניים.

  לגיבויים יש שני מיקומים עיקריים. הראשון הוא גיבוי מקומי (Local Backup) שבו המידע שגובה נמצא בסמוך למקור. גיבוי זה מפחית את הסיכון למחיקת מידע או התקפות של האקרים. המיקום השני הוא גיבוי מרחוק. במסגרת גיבוי זה המקור והעותקים של הגיבוי אינם נמצאים באותו המקום, כך שהחומר המגובה מחוסן מפני פגיעה פיזית כמו שריפה, שיטפון או רעידת אדמה. מעבר לכך, נהוג להבחין בין גיבוי חם לגיבוי קר. הגיבוי החם מחובר לרשת ונגיש בכל עת, כך שניתן להוציא את המידע בכל רגע נתון. עם זאת, הגיבוי החם נתון יותר לפריצות של האקרים. מידע רגיש במיוחד נוהגים לגבות בגיבוי הקר הנמצא בדרך כלל על גבי שרת המנותק מהרשת. גיבוי זה מחוסן מפני תקיפות, אך חשוב להיזהר במיוחד כאשר מכניסים לתוכו התקן חיצוני אשר עלול להכיל תוכנות זדוניות.

  גיבוי – Backup

  תן למקצוענים שלנו לקדם את העסק שלך כבר היום

  מחפש מומחה לעסק שלך בנושא שחפשת? אנחנו כאן