אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

השאירו פרטים עכשיו! אנחנו כבר נדאג לכל השאר

  אין לכם זמן? פשוט השאירו פרטים ואנחנו נחזור אלכם

  שיחה מהירה השאירו מספר אנחנו נחייג

  לדעת כל מושג מילון המונחים של לאוס

  ממשק משתמש גרפי – GUI – Graphical User Interface

  ממשק משתמש גרפי – GUI – Graphical User Interface זהו הממשק המעוצב הנגיש לכל משתמש והוא זה שבאמצעותו ניתן לתרגם פעולות מחשב לקוד. בעבר היה מבוסס הממשק על אותיות או כפתורי פקודה אשר היו חלק ממעטפת פקודה. מסוף שנות ה-80 של המאה הקודמת ואילך הופיע הממשק המעוצב והיום הוא צובר תאוצה בקרב משתמשי קצה רבים. כך, בעוד המתכנתים ואנשי המחשבים יכולים להסתדר עם ממשק פקודות בלבד, הרי שהמשתמשים הממוצעים מעדיפים לבחור בממשק GUI. משום כך, בעת התקנת תוכנה דואגים אנשי המחשבים להתקין ממשק זה עבור לקוחותיהם. עם התפתחות אפשרויות העיצוב השונות, זכה ממשק GUI לווריאציות רבות. היום יכול כל בעל עסק לפנות למעצב אתרים כדי להתאים את צבעי הממשק ללוגו שלו. וכך ככל שהממשק של התוכנה או האפליקציה יהיה נגיש יותר, כך הוא יהיה נפוץ יותר בקרב הציבור הרחב.

  המרכיבים של ממשק משתמש גרפי:

  • צריכת התכנים – המשתמש צורך תכנים רבים באמצעים ויזואליים (מסך תצוגה) כמו גם באמצעי שמע (אוזניות, רמקולים).
  • תוכנים – אלה יכולים להיות תכנים טקסטואליים כמו תיאור המוצר, כותרות, הסברים או תכנים ויזואליים כמו תמונות, אנימציות או סרטוני וידאו.
  • מיקרו קופי – הנוסח של הטקסט ה"זעיר" המופיע בממשק כמו תוויות או הודעות משוב.

  ממשק נוח, מעוצב ואיכותי חשוב לחוויית המשתמש, כלומר האופן שבו מקבל הלקוח שירות דרך האתר והאפליקציה. משום כך, בעלי עסקים רבים משקיעים בממשקים מעוצבים ונוחים ופונים לאנשי מקצוע כמו מעצבים גרפיים או מתכנתים.

  ממשק משתמש גרפי - GUI - Graphical User Interface

  תן למקצוענים שלנו לקדם את העסק שלך כבר היום

  מחפש מומחה לעסק שלך בנושא שחפשת? אנחנו כאן